Jdi na obsah Jdi na menu
 

Éčka, konzervanty, aditiva, dochucovadla

Éčka, konzervanty, aditiva, dochucovadla - jedná se o přídatné látky, které prodlužují trvanlivost potravin, regulují kyselost, zahušťují, přidávají chuť, upravuji vzhled, mění konsistenci. Přídatné látky jsou v seznamech s povolenými limity a zakázanými látkami. Některé potraviny mají zakázané užití éček - máslo med, káva, cukr, těstoviny, vody, mléko podmáslí, čaj nearomatizovaný.

Éčka - přídatné látky - jsou používány z mnoha důvodů: pro prodloužení trvanlivosti, jako ochrana před zkázou, ale také pro zlepšení chuti, vzhledu a vůně a dokonce i pro vytvoření dojmu vysokého obsahu ovoce, vajec, másla, přírodních šťáv apod. Mezi éčky jsou látky neškodné, látky prospívající vašemu zdraví, ale i škodlivá éčka, která mohou vyvolávat zdravotní obtíže. Pokud je pro Vás důležitá zdravá výživa, je důležité se v éčkách orientovat.

Dochucovadla – stejně jako u nejmenších dětí doporučuji experimentovat s dochucováním jídel pomocí zelených natí pažitky a petrželky či sušených bylinek a koření (anýz, fenykl, kmín, majoránka, oregano, skořice, kopr, vanilka aj.). Není příliš vhodné zbytečně dosolování a používání nadbytku ostrých koření.

Doporučení - doporučujeme tedy kupovat potraviny s co nejmenším obsahem éček, nekupovat příliš uzenin, nedochucovat kečupy, tatarkami, hořčicemi, dresinky, které jsou komerčně vyráběné. Je přeci jasné, že aby vydržely delší dobu, musí obsahovat glutamáty, kyseliny a další jedy, které tímto dostáváme do organismu. Přetěžujeme tímto játra a způsobujeme vznik většího množství alergií atd., nehledě na to, že překrýváme přirozenou chuť potraviny, kterou jíme. Je dobré si uvědomit množství např. kečupů, na pizzách, těstovinách, párcích… Doporučujeme více obyčejné vody a minerálky bez barviv.